MENU
Nowosci
Galeria Fotografii z Konferencji
Program kongresu
Nasi prelegenci
Dane organizatora
Press Room
Patroni medialni
Sponsorzy kongresu
Regulamin uczestnictwa
Pytanie do organizatora
Lokalizacja
Uczestnicy
Zgłoś swoje uczestnictwo
Zostań sponsorem forum
Akredytacja dziennikarzy
ForumSPA 2008


P A T R O N    M E R Y T O R Y C Z N Y


Nova 2

Polskie Stowarzyszenie SPA & WellnessS P O N S O R    F E S T I V A L U
K U C H N I    W E L L N E S S

Unilever     Lipton

Bonduelle     McCain

Limito     Tymbark

Centrum Wina
B I U R O    O R G A N I Z A T O R A


COMFORTUM

ul. Piotrkowska 165/169
Lokal 502
90-447 Łódź
tel.: +48 42 631 01 84
fax: +48 630 61 11

Hotel OSSA

Grupa TRIP
Nasi Prelegenci
 

Raoul Andrews Sudre – Senior Advisor, Aspen Spa Management

Po uzyskaniu w 1960 roku dyplomu z Zarządzania w Hotelarstwie na Uniwersytecie Cornell’a w Stanie Nowy Jork po krótkim epizodzie jako dyrektor inspekcji w Instytucie Duncan Hines, rozpoczął karierę doradczą jako członek zespołu Uniwersytetu Cornella.

Był konsultantem Ministerstw Turystyki: Francji, Maroko, Brazylii, Meksyku i Nikaragui oraz światowych sieci hotelowych: Ritz Carlton, Bulgari, Four Seasons, Accor, oraz Omni. Cytaty z jego prac regularnie pojawiają się w prestiżowych magazynach w USA m.in. Wall Street Journal, New-York Times, Hotel Magazine, Spa Management, Healing Retreats, Pulse, Spa Asia, American Spa oraz Novelles Esthetique.

Regularnie występuje na wielu konferencjach poświęconych idei SPA na całym świecie. Ponad 45 lat doświadczenia w dziedzinie medycyny alternatywnej, estetycznej, fitness, a także nowoczesnych zabiegów kosmetyki profesjonalnej pozwala na unikatowe spojrzenie na branżę SPA.

Przez kilka lat był jednym z Członków Zarządu w International Spa Association.

Paul Haslauer - właściciel Haslauer GmbH - Niemcy

Paul Haslauer stał się jednym z wiodących liderów światowego rynku holistycznych zabiegów SPA dopasowując je do najnowszych trendów i rozpowszechniając je wśród szerokiej klienteli na całym świecie. Poza łatwymi w obsłudze technologiami, Haslauer zwraca szczególną uwagę na jakość szkoleń, które mają być istotnym czynnikiem osiągnięcia sukcesu. Przywiązuje także wyjątkową uwagę do autentyczności i wspaniałej atmosfery w SPA.

Wyjątkowa wyobraźnia Hasaluera stwarza tzw: iluzje SPA, które stają się rzeczywistością. Takie zabiegi jak King's Bath, Rasul czy Stonebath stają się niezapomnianymi doświadczeniami pozostającymi na długo w pamięci klientów. Jego nowatorskie urządzenia zapewniają fascynującą podróż po różnych kulturach świata, równoważąc jednocześnie elementy ciała i duszy. Hotele z całego świata czerpią od ponad 30 lat nowe doświadczenia dostarczane przez tą znamienitą firmę z Mitterfelden w Bawarii.

Regina Fürmann - Export Manager - Haslauer GmbH, Niemcy

Regina Fürmann jest związana z firmą Haslauer GmbH od 2001 roku. Jako Export Manager jest odpowiedzialna za międzynarodowe projekty Spa, jest zangażowana we wszystkie etapy prac od projektowania do realizacji Spa. Do jej obowiązków należy bezpośredni kontakt z właścielami, menadżerami, architektami i inwestorami, zajmuje się także tworzeniem planów i koncepcji obiektów mając na uwadze wyposażenie i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Regina Fürmann podrózuje po całym świecie, dzieląc się swoim ogromnym doświadczeniem, zwłaszcza w zakresie zarządzania i wykonania.
Udo Janssen - Dypl. Inż. Architekt de Witt partner Janssen Architektów i Inżynierów

Udo Janssen studiował architekturę na Uniwersytecie w Hanowerze w latach 1978-1984. Od lat współpracował z wieloma firmami architektonicznymi. W 1986 r. rozpoczął współpracę z firmą Witt & Dohrn, której jest pełnoprawnym partnerem od 1992 roku.

Udo posiada duże doświadczenie w planowaniu projektów (od jego podstaw), dokumentacji budowlanej, usług z zakresu nieruchomości i dokumentacji, w tym np. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, planowania, harmonogramów budowy, kosztów zarządzania i koordynacji wszystkich prac budowlanych.

Jego praca jest jego pasją, która jest również widoczna w wielu publikacjach i wystąpieniach w których brał udział. Poza tym, Udo Janssen jest członkiem niemieckiego stowarzyszenia Spa i pracuje jako przedstawiciel Niemieckiego Związku Sportowego (KOK).

Zaprojektował wiele ośrodków Spa na świecie, jego ostatnim przedsięwzięciem było stworzenie ogromnego kompleksu Flamingo Spa, gdzie na przestrzeni 4500 m2 stworzono centrum oparte wyłącznie a produktach Haslauera.

Sanna Hänninen - Spa Manager - Aviaspa Oy /Flamingo Spa

Sanna Hänninen od 2008 roku związana jest z Flamingo Spa. W 2009 roku została kierownikiem odnowy biologicznej i managerem wellness kompleksu Spa & Wellness Flamingo Spa. Doskonały fizjoterapeuta, z dużą wiedzą praktyczną na temat sprzedaży produktów związanych z szeroko rozumianą odnową biologiczną i rehabilitacją, co przekłada się na doskonałe wyniki w pracy w Spa & Wellness Flamingo Spa.
Mariola Bojarska-Ferenc

Propaguje aktywnie zdrowy styl życia w mediach. Znana kobietom z ostatniego programu , który prowadziła w TVN Style pt. „Agentka do zadań specjalnych” w którym zmieniała styl życia i ubierania się polek. Aktualnie prowadzi wellnessowy styl życia w „Pytaniu na śniadanie” w 2 programie TVP. Regularnie publikuje artykuły w miesięczniku „Pani”.

Autorka programu w TVN „Dzień Dobry i Zdrowy”. Przez wiele lat współpracowała z 2- Programem TVP jako producent i prowadząca programy :”Studio Urody” i „10-minut tylko dla siebie”. Jest producentem ok.2000 programów w TV na temat zdrowego stylu życia.

Należy do największych organizacji fitness na świecie: IDEA, ECA. Uczestniczka światowych kongresów w Orlando, Miami, Las Vegas, Nowym Jorku, Sztokholmie, Interlacken, Paryżu , Berlinie , Monachium , San Diego. Ostatnio 13.09.2009r.w Paryżu wykładała na European Spa Summit na temat: ”Polskiego Rynku Wellness & SPA.” Autorka 2- książek , „Cudowny Ruch” wydanej w 1996r. oraz wydanej w październiku 2004r. „Zatrzymaj Czas”, a także 3- kaset video z ćwiczeniami, ostatnia wydana w 2007r.z 4-formami ruchu: Latino aerobik, Pilates, ćwiczenia odmładzające i wzmacniające. Opublikowała ponad 200 artykułów, m.in. w miesięcznikach ”Twój Styl”, „Uroda”, „Galla”.

Dr Rafał Rouba – Adiunkt w Instytucie Turystyki Uniwersytetu Łódzkiego

Działalność naukowa dr Rafała Rouba związana jest od wielu lat z hotelarstwem, turystyką biznesową i usługami SPA.

W swojej karierze prowadził wiele cykli wykładów z przedmiotów związanych bezpośrednio lub pośrednio z zagadnieniami hotelarstwa, turystyki biznesowej oraz usług SPA. Oprócz zajęć na Uniwersytecie prowadził liczne sesje szkoleniowe w Polsce, na Cyprze, na Białorusi i w Mołdawii, wykładał również na kursach organizowanych przez ONZ w ramach programu United Nations Development Program, a także pełnił funkcję wykładowcy/eksperta w programie „Turystyka Wspólna Sprawa”.

Oprócz wiedzy teoretycznej posiadł szerokie umiejętności praktyczne pracując m.in. dla Royal Carribean International, Scandinavian Leisure Group, Minoan and Saronic Cruises, Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Toruńskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Od kilku lat dr Rafał Rouba współpracuje z grupą "Polskie Hotele SPA & Wellness" w zakresie pionierskiego projektu tworzenia certyfikacji obiektów świadczących usługi SPA.

Paweł Polka – Właściciel firmy COMFORTUM i współwłaściciel E–promocja.com.pl s.c.

Ukończył Geografię Turyzmu i Hotelarstwa w 2000 roku, stworzył polski oddział firm zajmujących się systemami rezerwacyjnymi TourisMarketing Services GmbH i tourisline AG, pracował do Celebrity Cruises, był współtwórcą kilku stowarzyszeń.

Założyciel Łódzkiego Centrum Rezerwacji Hoteli oraz kilkunastu portali dotyczących hotelarstwa. Od 2005 roku wydawca katalogu – rocznika „SPA & Wellness w Polsce” i pomysłodawca portali: spahotele.pl , spa-info.pl. Jest aktywnym promotorem idei SPA w Polsce – między innymi poprzez certyfikację dla znaku towarowego „Polskie Hotele SPA & Wellness”.


Arkadiusz Dawidowski - Dyrektor Zarządzający firmy ForSpa.
 
Konsultant rynku spa & wellness, twórca koncepcji obiektów spa m.in. Głęboczek Vine Resort & Spa (pierwszy obiekt winoterapii w Polsce), Kormoran Wellness Medical Spa, Hotel Paradise (Dźwirzyno). Współpracuje przy tworzeniu koncepcji spa i fitness dla Orbis SA, MPM Product (sieć hotelowa Villa Park) oraz wielu inwestorów hotelowych. Odpowiedzialny za rozwój na polskim rynku światowych marek kosmetyki profesjonalnej i spa: Academie Scientifique de Beaute, BodyCoffee, Phytomer, TheraVine, World of Oils, Blue-Moon. Uczestnik międzynarodowych konferencji spa & wellness, członek International Spa Association (ISPA) i Polskiego Stowarzyszenia Spa & Wellness.


Dr Ewa Matyska - Piekarska - lekarz chorób wewnętrznych, specjalista reumatolog, konsultant dietetyki

W latach 1995 – 1998 asystent naukowo-badawczy w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. W latach 2003-2004 ukończone Podyplomowe Studia Poradnictwa Dietetycznego - Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (SGGW). Temat pracy dyplomowej: Etiopatogeneza i formy terapii otyłości. Ryzyko rozwoju chorób na tle otyłości. Certyfikat udziału w szkoleniu „Współczesne metody leczenia nadwagi i otyłości” (2003 rok). Uczestnik wielu kongresów dotyczących leczenia otyłości w Polsce i za granicą. Ponad 10 letnie doświadczenie w zakresie terapii otyłości i chorób współistniejących. Autor licznych publikacji z zakresu zasad prawidłowego odżywiania i zaburzeń metabolicznych.

Ekspert w Radzie Ekspertów w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Uwolnij się od toksyn” (2006 rok). Udział w programach „Agentka do zadań specjalnych” w TVN Style (2008) jako konsultant dietetyki. Koordynator w ogólnopolskiej kampanii społeczno edukacyjnej „Odchudzamy Polaków” organizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwo Badań nad Otyłością (2009). Członek Polskiego Towarzystwa Praktycznego Leczenia Nadwagi i Otyłości. Prezes Europejskiego Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych w Warszawie Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.


Sebastian Minor -   Tanatoterapeuta - wykładowca i trener szkolący osoby do pracy z ludźmi umierającymi, chorymi terminalnie, w żałobie i w depresji. Autor książeczki dla hospicjów dziecięcych: "Pupu w krainie życia po śmierci". Prezes i założyciel Fundacji Feniksa promującej powstanie hospicjów edukacyjno-terapeutycznych gdzie będzie można odchodzić świadomie w spokoju i radości dobrze zrealizowanej misji na Ziemi. Organizator wielu kongresów o tematyce "życia po życiu", podróży poza ciałem, fenomenu kryształowych czaszek, przeprowadzania dusz i naturalnych metod psychoterapii. Prowadzi Klinikę Dusz w Warszawie i współpracuje z Kliniką Holistyczną. Jest znany w kraju i za granicą dzięki tworzeniu "Sieci Krystalicznej" łączącej ze sobą wszystkie europejskie miejsca mocy. Projekt jest już prawie na ukończeniu a jego ukoronowaniem będzie rejs z Polski do Grecji od czerwca tego roku z instalacją kryształów na całym wybrzeżu Europy. W związku z obawami oczekujących na rok 2012 ludzi cierpiących z powodu stresu i depresji; opracował specjalny program krystaloterapii i wspomagania własnej aury oraz przestrzeni mieszkalnej.
P A T R O N I    M E D I A L N I


SPA Hotele
SPA - Info

Hotels-SPA


Magazum SPA EDEN


SOLARIUM


najwSPAnialsza


MeetingsPoland.plW Y S T A W C Yzostań wystawcą na forum
S P O N S O R    R Z E C Z O W Y


forSPA


Organique


Pro-Wellness


R E K L A M A

 
Copyright Comfortum 2008 - 2018
site by HnT & WebFX