MENU
Nowosci
Galeria Fotografii z Konferencji
Program kongresu
Nasi prelegenci
Dane organizatora
Press Room
Patroni medialni
Sponsorzy kongresu
Regulamin uczestnictwa
Pytanie do organizatora
Lokalizacja
Uczestnicy
Zgłoś swoje uczestnictwo
Zostań sponsorem forum
Akredytacja dziennikarzy
ForumSPA 2008


P A T R O N    M E R Y T O R Y C Z N Y


Nova 2

Polskie Stowarzyszenie SPA & WellnessS P O N S O R    F E S T I V A L U
K U C H N I    W E L L N E S S

Unilever     Lipton

Bonduelle     McCain

Limito     Tymbark

Centrum Wina
B I U R O    O R G A N I Z A T O R A


COMFORTUM

ul. Piotrkowska 165/169
Lokal 502
90-447 Łódź
tel.: +48 42 631 01 84
fax: +48 630 61 11

Hotel OSSA

Grupa TRIP
Relacja z II Kongresu Biznesu SPA&Wellness2010-04-30
 

Już 6 kwietnia duża część uczestników pojawiła się w **** hotelu Ossa. Następnego dnia konferencja rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przez Pawła Polkę – właściciela firmy Comfortum i Prezesa Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness. Pierwsze wykłady poprowadził Raoul Andrews Sudre, doradca Aspen SPA Management i Aspen Resort International , który gościł już w Polsce po raz drugi. R.A. Sudre był konsultantem Ministerstw Turystyki: Francji, Maroko, Brazylii, Meksyku i Nikaragui oraz światowych sieci hotelowych: Ritz Carlton, Bvlgari, Four Seasons, Accor. Cytaty z jego prac regularnie pojawiają się w prestiżowych magazynach w USA m.in. Wall Street Journal, New-York Times, Hotel Magazine, Spa Management, Healing Retreats, Pulse, Spa Asia, American Spa oraz Novelles Esthetique. Przez kilka lat był jednym z Członków Zarządu w International Spa Association. Regularnie występował na wielu konferencjach poświęconych idei SPA na całym świecie. Ponad 45 lat doświadczenia w dziedzinie medycyny alternatywnej, estetycznej, fitness, a także nowoczesnych zabiegów kosmetyki profesjonalnej pozwala na unikatowe spojrzenie na branżę SPA. R.A. Sudre na kongresie poruszył wiele zagadnień dotyczących badań rynkowych przed uruchomieniem obiektu SPA oraz podjął wyzwania stworzenia wizji oryginalnego polskiego SPA i funkcjonowania na rynku międzynarodowym.

Rafał Rouba – doktor z Instytutu Turystyki Uniwersytetu Łódzkiego – ekspert w zakresie badań polskiego rynku SPA wraz Pawłem Polka z Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness przedstawili wyniki badań rozpoczętych przez stowarzyszenie dotyczących postrzegania klienta polskiego i wizerunku obiektów SPA, jego potrzeb.

Po przerwie, podczas której uczestnicy mogli skorzystać z prezentacji na ciekawych stoiskach wystawców m.in.: firm Nova 2, Pro wellness, Anubis, Comfortum, Centrum Wina, Tymbark głos na konferencji przejęły: Paul Haslauer – właściciel firmy Haslauer GmbH i Regina Furmann – główny doradca tejże firmy. W dwóch prezentacjach zostały omówione trendy w europejskich obiektach SPA i ciekawe rozwiązania dotyczące urządzeń. Pani Furmann dotknęła też tematyki związanej z marketingiem hoteli.

Po wellnessowym lunchu Arkadiusz Dawidowski reprezentujący Polskie Stowarzyszenie SPA & Wellness i własną firmę ForSpa przedstawił ciekawe podejście do Menu SPA, czyli oferty i cennika. Na zakończenie części merytorycznej Mariola Bojarska-Ferenc - znana z TVN Style i TVP, propagatorka zdrowego trybu życia wspólnie z lek. Med. Ewą Matyską-Piekarską oraz Mariuszem Dziubińskim z Lea Futur - przeprowadziła pokaz stylizacji, wellnesowego stylu życia, kosmetyki estetycznej i odżywiania.

Przed uroczystą kolacją w iście amerykańskim stylu uczestnicy mogli zakosztować w wellnessowych drinkach – oczywiście bezalkoholowych – przygotowanych w iście dynamiczny sposób podczas pokazu technik flair przez zespół BOLS.

Sam Festival Kuchni Wellness rozpoczął się w środę o godzinie dwudziestej  pokazem przygotowywania wellnessowych przystawek i zup wspólnie z publicznością – prowadzonych przez doradców kulinarnych Unilever Foodsolutions, Limito i Bonduelle. Około godziny dwudziestej drugiej zostały wręczone dyplomy i upominki dla uczestników kongresu. Bankiet uświetnił pokaz Teatru Tańca z Łodzi oraz wręczenie nagród z konkursów. Na zakończenie wieczoru głos oddano DJ-owi, który poprowadził świetną imprezę taneczną zakończoną prawie nad ranem.

Ale to jeszcze nie wszystko, zakończenie Festivalu odbyło się następnego dnia około godziny dziesiątej pokazem przygotowania niezwykłych drinków na bazie herbaty Lipton w wykonaniu Andrzeja Wiesławskiego i Roberta Polińskiego.

Merytorycznym dopełnieniem były wykłady Roula Andrews Sudre – na temat wykorzystania statystyk w hotelach SPA, Udo Janssena z Witt & Dohrn – który zaprezentował koncepcje architektoniczne i ciekawe zdjęcia z etapów przebudowy istniejącego obiektu SPA oraz Sanny Hänninen z hotelu Aviaspa Oy/Flamingo SPA – przedstawiającej praktyczny raport z funkcjonowania obiektu SPA. Sebastian Minor z Kliniki Dusz pokazał niezwykły masaż kryształami, który wzbudził spore poruszenie w osobach, które były poddane jego działaniu.

Na zakończenie Pan Paweł Polka poprowadził dyskusję moderowaną pomiędzy uczestnikami i wszystkimi wykładowcami – chyba najciekawszy element kongresu, w którym padło wiele interesujących pytań dotyczących praktycznego wykorzystania wiedzy w funkcjonowaniu obiektu SPA.

Plan konferencji był bardzo napięty i bogaty w treści merytoryczne, nie zabrakło jednak czasu także na rozrywki. Organizatorzy, Firma Comfortum z  Łodzi – właściciel wielu portali internetowych o tematyce SPA i Hotel OSSA Congress & SPA , czują się zaszczyceni tak licznym przybyciem gości, wśród których znaleźli się: właściciele, pracownicy działów marketingu, szefowie kuchni hoteli SPA & Wellness, firm z branży SPA i gabinetów kosmetycznych oraz producenci z branży spożywczej.

Wielu uczestników konferencji potwierdziło chęć kontynuowania uczestnictwa w tego rodzaju konferencjach – dlatego już w najbliższym czasie planowany jest termin III Kongresu Biznesu SPA – SPA & Wellness Quality Forum.*
P A T R O N I    M E D I A L N I


SPA Hotele
SPA - Info

Hotels-SPA


Magazum SPA EDEN


SOLARIUM


najwSPAnialsza


MeetingsPoland.plW Y S T A W C Yzostań wystawcą na forum
S P O N S O R    R Z E C Z O W Y


forSPA


Organique


Pro-Wellness


R E K L A M A

 
Copyright Comfortum 2008 - 2018
site by HnT & WebFX